Hej alla gympaföräldrar!
Lördag v 8 (24/2) kl 16-17 kommer vi få möjlighet att träna i Pixbos trupphall tillsammans med era barn.
Vi kommer vara 4 grupper samtidigt i hallen från både Landvetter och Mölnlycke och därav många barn i omlopp. Vi ber er därför att planera samkörning så gott det går.
De som lämnar/hämtar barnen kommer få följa med gruppen från samlingsplatsen ner till bottenvåningen, där vi sen säger hejdå. Det är också på bottenvåningen ni sedan hämtar era barn efter träningen.
Samling: kl 15:40 innanför entrén till trupphallen mitt emot Food factory (markerad ingång på kartan nedan). Viktigt att vara i tid.
Adress: Bruksgatan 19, Mölnlycke.
Parkering: https://www.pixbogf.com/sida/?ID=333481
Viktigt:
• Inga smycken eller dragkedjor på kläderna (då våra landningsbäddar kan skadas)
• Alla barn tränar barfota
• Långt hår uppsatt
• Vattenflaska ska vara namnad
Då vi kommer vänta in alla föranmälda barn i entrén så är det mycket VIKTIGT att ni svarar på kallelsen som följer detta mail. Blir man sjuk så uppdaterar man kallelsen alt ringer/smsar någon ledare.
Hälsningar från ledarna i L16-2
Telefon för kontakt: Karolin 0702898015